BAŞKANIMIZ SAYIN ŞEMSETTIN ÇALIŞKAN’DAN AÇIKLAMA

Sevgili Bayburtspor camiası,

 

Göreve geldiğimiz dönemden şu ana kadar ki süreçte kulüpteki büyük değişim, yüksek miktardaki borçların ödenmesi ve oluşan kötü imajın yerini, büyük bir vizyonla örnek bir kulüp ve camia olma çabası almıştır. Bu yolda hızla ilerliyoruz. Büyük gayretlerimiz sonucu olarak şu anda; ne geçmişten kalan, ne de güncel hiç kimseye bir kuruş borcumuz yoktur.

 

Biz Bayburtspor camiasının şampiyonluk ve bir üst lig isteğinin farkındayız. Ancak bunun gerçekleşmesi için tüm Bayburt unsurlarının bir araya gelmesinin gerektiğini de biliyoruz. 14 puanla aldığımız ve düşmesi nerdeyse kesinleşen bir kulübün geldiği nokta herkesin malumudur. Bu yüksek enerjinin ve büyümenin devamı için bütün unsurların, bir araya gelerek bu hedefe yürüme noktasında desteği şarttır. Bu zor görev, memleket sevdası üzerine yapılan bir gönül işidir. Ancak artık bu yük hayli ağır hale gelmektedir. Sezonun geri kalan döneminde maddi desteğe ihtiyacımızın olduğundan, özellikle yeni sezon planlamasında, başarılı kadromuzun korunmasında, mutlaka herkesin bu yüke ortak olması gerekmektedir. Bu kadar zor şartlar altında kulübü getirdiğimiz nokta bize kurtuluşun, Bayburt’u tanıtmanın tek yolunun da futboldan geçtiğini göstermiştir.

 

Futbol herkesin çok sevdiği bir spor branşı olurken, yükü de tek kişinin üzerine bırakılmayacak kadar ağırdır. Herkesin bundan çıkaracağı görevleri, destekleri çok çabuk şekilde yerine getirmesini ümit ediyorum. Kulübümüz ve takımımız adına, tesisleşmenin bir an önce yapılanmasının bitirilmesi gerekmektedir.

 

Tüm Bayburtspor camiasına ve gurbetçi Bayburtlulara sevgilerimle…

 

Bayburt İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı ŞEMSETTİN ÇALIŞKAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir